Duše bojovníka: Myslím, tedy jsem! Kdo jsem?

Boj Jako Workout

Tento Descartův výrok zná skoro každý, ale jeho podstata má daleko hlubší význam. Filosofické výroky, kde bytí je v bezprostřední blízkosti s myšlením s tím, že jsme činní, najdeme už u Aristotela. Bohužel tyto osobnosti ovlivnila jednak jejich doba a druhak je téměř jasné, že mnoho informací o nich je poupravených, přepsaných nebo smyšlených.

Nicméně se zaměřme na podstatu myšlenky, protože právě ony nás doprovází celý život. Od základního porozumění, přijímání všeobecných zákonů, vzorců až po řízení se jimi či změnou těchto vzorců na základě vlastního poznatku, že vzorec nefunguje.

Tak jako každý ví, že 1 + 1 = 2, ale přitom jsou v životě procesy, kdy 1 + 1 = 3 nebo 1 + 1 = 1, někdy i 1 +1 = 0…a možná bychom přišli i na další.

Všechny informace a obecná pravidla, která přijímáme za svá, tvoří náš náhled na život i na nás samé. Nezapomínejme však, že každé obecné pravidlo nejprve někdo vytvořil, až později se z něj stalo dogma.

Myšlenka je nejsilnější magickou esencí, kterou na tomto světě máme k dispozici a ta by měla být základem každého učení. Ne nadarmo se říká, že není nic silnějšího než síla myšlenky. Stejně tak najdeme mnoho názorů jejího vítězství v rychlosti nad světlem. Světlo se dá zastavit překážkou, kdežto myšlenka dokáže prostoupit takřka čímkoli.

Máme ji v podvědomí, ve snech, v myšlenkách vzpomínáme na minulost. Je-li hezká je nám dobře, v opačném případě jsme rozrušeni. Tj. Myšlenkou dokážeme ovlivnit psychický i fyzický stav. Stalo se vám, že jste na někoho mysleli a ten člověk vám zrovna zavolal? Matky často poznají, že se jejich dítěti něco stalo, i když jsou tisíce kilometrů daleko. Myšlenky ovlivňují zdraví, duši, tělo, okolí a celý náš život.

Od myšlenky chci také začít. Zapomeňte obecně známá dogmata o tom. Zapomeňte na informace, které vás učí, co je výhodou v boji. Zapomeňte na všechny zvracené výroky, které oklešťují jedny před druhými. Nedovolte jim, abyste o sobě začali pochybovat. Skutečnost je totiž zcela jiná.

Bojovat za účelem vlastní obrany a ochrany blízkých je přirozený instinkt každého člověka. Počínaje každou matkou, pokračujíc otcem, druhem, členem skupiny, atd. Tak to nastavila příroda. Nechte v sobě probudit duši bojovníka.

 

» Více článků na BLOGu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů