Blog

SPORTOVNÍ RELAXACE

SPORT EMS STUDIO

JAK DOCHÁZÍ K REDUKCI TUKŮ PŘI SPORTOVNÍ EMS RELAXACI?

Sportovní EMS relaxace využívá přístroj EMS ZERO, který do svalu posílá vysoko energeticky zaměřené elektromagnetické vlny o intenzitě 5-100Hz.

Odvozená jednotka frekvence (kmitočtu) vyjadřuje, kolik cyklických dějů se odehraje za jednu sekundu. 1 Hertz je roven 1 cyklu, kde cyklus představuje jeden komplexní vlnový průběh daného napětí. Jinými slovy, čím vice cyklů nastane za sekundu, tím vyšší je frekvence, a čím vyšší je frekvence, tím nižší je odpor kůže a signal proniká víc do těla. V praxi to funguje tak, že pokud má vlna frekvenci 10Hz, znamená to, že se vlnový průběh opakuje 10 x za sekundu.

Tyto impulzy podporují růst svalů, respective podporu produkce proteinových řetězců a svalových vláken (hyperplazii svalů) a společně s tréninkem tak zvyšují hustotu a objem. Během senace (30 minut) může být vyvoláno až 20 tisíc kontrakcí, což na dané partii odpovídá 20 tisícům cviků (např. Dřep).

V rámci této procedury dochází k rozkladu mastných kyselin a redukci tuků. Proces posiluje svalová vlákna stejně jako kvalitní trénink, pouze efektivněji. Během impulzů, kdy dochází ke kontrakci svalu se uvolňuje přirozeně epinefrin, který říká tukovým buňkám, aby se rozpadly.

To je velký rozdíl a silná výhoda, neboť v lidském těle po dospívání je počet tukových buněk víceméně konstantní. Když přibíráme na váze, buňky se rozšiřují, aby uložily vice tuku. Když hubneme, buňky se zmenšují, ale přímo nikam neodchází. Proto je těžké zbavit se tělesného tuku. Během sportovní EMS relaxace však mohou být tukové buňky přímo zničeny.

Tento proces lipolýzy neboli destrukce tukových buněk je nakonec úplně rozloží a tělo je vyloučí jako odpad. Díky elektromagnetické energii tak svaly mohou vydávat rozkazy (aktivovat chemickou signalizaci) lokálním tukovým buňkám, a to jednoduše proto, protože, aby udržely svaly rychlé kontrakce, potřebují dostatek energie.

EMS Sportovní relaxace

Před objednáním

Než se objednáte na seanci EMS sportovní relaxace, prosím přečtěte si informace o této metodě a vhodném kandidátovi.

KDE NÁS NAJDETE

Sport EMS Studio se nachází v BRNĚ, 50 metrů od Tomkova náměstí vedle tělocvičny Hron Gym. V komplexu se nachází také restaurace Svatoboj, kterou můžete užít k průchodu přes zahrádku. Vstup do studia je směrem vstupu do tělocvičny HRON GYM.

Sport coaching | kaskara, s.r.o. |  IČ: 28608615

Kontakt

E-mail

ems@kaskara.cz

Instagram

instagram.com/sport_relax_ems

Telefon

GSM: + 420 602 355 883